Otroci in vzgojiteljice iz Centralnega vrtca smo se tudi letos z veseljem odzvali vabilu Atletske zveze Slovenije in smo se v četrtek, 19. 9. 2019, pridružili najbolj množičnemu teku otrok v Sloveniji »Začni mlad, tekmuj pošteno«. V Centralnem vrtcu je teklo, kar 182 otrok.

Akcija spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in jih ozavešča o pomenu zdravega načina življenja. Pred tekom smo se razgibali in se podali na start. Otroci so tekli na tekaškem stadionu v bližini našega vrtca. Vsi brez izjeme so pretekli cel krog, nekateri tudi večkrat. Otroci so z navijanjem spodbujali drug drugega in se veselili prihoda v cilj. Po teku smo se še malo družili z otroki iz enote Pod Košem, ki so se nam letos pridružili na teku. Glede na odziv otrok smo se odločili, da bomo tekli tudi naslednje leto, saj je gibanje glavno vodilo otrokovega razvoja.

Vzgojiteljice iz Centralnega vrtca