V torek, 11.10.2022,  sta nas obiskala lovca iz Lovske družine Logatec, dedi Miro in g.Janez. Za otroke je bil to težko pričakovani obisk. Prijazno sta nas seznanila s parkljasto divjadjo v Sloveniji, divjimi pticami in pomembnim delom lovca. Otroci so tako spoznali lovčevo vlogo pri skrbi za naravo in njeno ohranitev. Pobliže smo si lahko ogledali  lovski rog in nanj tudi zatrobili ter pokukali skozi daljnogled. Otroci so lahko rokovali z jelenovim in srnjakovim rogovjem ter pobožali krzno lisice in kune. Seznanili so se z lovsko obleko in opremo, ki jo lovec potrebuje pri svojem delu. Ob odhodu sta nam  podarila  lovski spomin, lovske karte Črni Peter  in knjižico z zanimivo zgodbico  z naslovom Maja in Marko z lovcem na lovu.

Zapisali Vesna Kramžar in Urška Leskovec