V tednu od 14. do 20. novembra 2022 smo v Centralni enoti Vrtca Kurirček Logatec obeležili teden strpnosti. Pripravili smo druženje in povezovanje med mlajšimi in starejšimi otroki, marsikatera skupina pa je k sodelovanju povabila tudi starše ali stare starše. Poslušali smo pravljice na temo, ogledali smo si posnetke in se pogovarjali o tem, kako pomembno je sprejemanje vseh, ne glede na našo različnost. Vsak ima pravico do svojega mnenja in prav vsak ima pravico biti slišan in sprejet. Otroci so z navdušenjem prisluhnili zgodbam in svoje doživljanje le-teh izrazili preko likovnih izdelkov, ki smo jih razstavili v večnamenskem prostoru in so si jih lahko ogledali otroci in starši. Ker pa se vzgojiteljice zavedajo, da so vzgled otrokom, so tudi same razmislile o pomenu strpnosti pri medsebojnih odnosih in ugotavljajo, da le več druženja, sodelovanja in povezovanja odpira možnosti za razumevanje in sprejemanje drugih.

Zapisala: Mihela Maček